Zimsko računanje vremena počinje u nedelju, 31. oktobra 2021. godine u 3 sata ujutro.
Kazaljku na satu treba vratiti jedan sat unazad, odnosno s 3 na 2 sata.
Vraćanjem na zimsko računanje vremena sunce će ranije izlaziti, ali i zalaziti, pa će dani imati manje svetlosti u popodnevnim satima. U noći kada se vraćaju kazaljke ljudi će moći da spavaju jedan sat duže.
Pomicanje sata će se odraziti i na železnički saobraćaj, u kome će vozovi biti zaustavljeni na sat vremena u kolodvorima u kojima se zateknu kako bi bili u skladu s voznim redom.
Povratkom na zimsko računanje vremena menjaju se i periodi dnevnih tarifa za obračun, pa će se sada utrošena električna energija prema višoj tarifi obračunavati od 7 do 21 sat, a prema nižoj tarifi od 21 do 7 sati.
Vozači automobila, prema Zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima, dužni su da pale dnevna svetla od 1. novembra do 31. marta. U slučaju nepoštovanja navedenih zakonskih odredbi vozač će biti kažnjen novčanom kaznom od 300 kuna.
I vozači bicikala od prvog sumraka do potpunog svanuća (noću) te u slučaju smanjene vidljivosti na biciklu moraju imati upaljeno jedno svetlo bele boje na prednjoj strani i jedno crveno svetlo na zadnjoj strani bicikla. U slučaju nepoštovanja te zakonske odredbe vozač bicikla biće kažnjen novčanom kaznom od 500 kuna.
Pomicanje sata trebalo je prestati 2019., nakon što je bivši predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker 2018. godine to predložio za celu Evropsku uniju, s tim da je članicama prepušteno da odluče da li će zadržati letnje ili zimsko računanje vremena.
Predlog je 2019. godine podržao Evropski parlament, ali ga trebaju usvojiti države članice. Trenutno nema nikakvih naznaka da bi predlog mogao dobiti njihovu podršku.
Evropski ministri saobraćaja odlučili su u decembru 2018. godine da odgode odluku o ukidanju sezonskog pomicanja sata do 2021. godine, ali se nakon toga ništa nije dogodilo po tom pitanju.