Policija je danas, u ranim jutarnjim časovima i bez prethodne najave, upala u kuće nekoliko stanovnika tog mesta, izvršila pretres te iste privela na informativne razgovore, vezano uz saznanja o ratnim zločinima iz 1991. godine. Privedeno je sedam meštana Negoslavaca. Pojedini od njih su već privođeni na informativne razgovore, nakon kojih su pušteni kućama. Načelnik opštine Dušan Jeckov potvrdio je u razgovoru za naš radio ovu informaciju, dodajući kako za sada nemaju konkretnih informacija da li su osobe privedene u svojstvu svedoka ili osumnjičenih za pojedina krivična dela. Ne slaže se sa načinom na koji je postupljeno u slučaju privođenja dodajući kako to izaziva strah među stanovnicima opštine. Svako ko je odgovoran za bilo koji ratni zločin, za isti treba da odgovara, bez obzira o kojoj strani se radilo, rekao je Jeckov podsetivši da su ljudi iz Negoslavaca svoja saznanja o istima već u nekoliko navrata iskazačli před nadležnim organima, koji su ih nakon toga pustili kućama te da činjenica što su svi bili zaposleni u VUPIK-u u vreme ratnih zbivanja, ne znači da su učestvovali u zločinima na Ovčari niti da imaju saznanja o istima. Zvanični politički predstavnici Srba su upoznati sa ovim događajem i nakon upoznavanja sa detaljima akcije, odreagovaće na pravi način.
U Vukovarsko-sremskoj županiji danas je potvrđeno 19 novih pozitivnih osoba na COVID-19, 12 iz Vinkovaca, 2 iz Nuštra, te po jedna iz Vukovara, Starih Jankovaca, Županje, Prkovaca i Starih Mikanovaca, a preminulih osoba nema. Od početka epidemije, ukupan broj obolelih je 971, od kojih je 815 izlečeno, a 18 preminulo. Trenutno je u županiji 13 osoba hospitalizovano zbog COVID-19 bolesti. Testirano je 214 osoba, te je ukupno testiranih do sada na području županije 12 669, a u samoizolaciji je 748 osoba. Od ukupnog broja pozitivnih na COVID-19 u našoj županiji je pozitivno 20 radnika iz sistema zdravstva, a u samoizolaciji ih je 37. Iz sistema obrazovanja ukupno je obolelo 2 nastavnika i 34 učenika, dok se u samoizolaciji nalazi 10 nastavnika i 388 učenika.
U Hrvatskoj su danas registrovana 363 nova slučaja zaraze koronavirusom te je broj aktivnih slučajeva ukupno 1830. Među njima su 344 pacijenta na bolničkom lečenju, od toga je na respiratoru 26 pacijenata, a preminulo je 5 osoba. Od početka pandemije u Hrvatskoj je zabeleženo 18 447 osoba zaraženih koronavirusom, od kojih je 309 preminulo dok se oporavilo njih 16 308. U samoizolaciji je trenutno 9675 osoba. Testirane su 338 594 osobe, od toga 5353 u poslednja 24 časa.
U Arhivu Vojvodine u Novom Sadu juče je potpisan Sporazum o saradnji između ove institucije i Zajedničkog veća opština. U ime Arhiva Vojvodine Sporazum je potpisao direktor Arhiva Nebojša Kuzmanović, a u ime Zajedničkog veća opština predsednik Srđan Jeremić. Ovim su uspostavljeni temelji za sveobuhvatnu saradnju, međusobno povezivanje, razmenu informacija i rad na projektima od zajedničkog interesa, izjavio je nakon potpisivanja predsednik Zajedničkog veća opština Srđan Jeremić podsećajući da je saradnja Arhiva Vojvodine i Zajedničkog veća opština postojala i ranije, ali će sada biti sveobuhvatnija, formalnija i sadržajnija. Direktor Arhiva Vojvodine naglasio je da će prvi korak u saradnji nakon potpisivanja Sporazuma biti razmena informacija o stradanjima antifašističkih boraca i civila tokom II svetskog rata na području zapadnog Srema kao i razmena slika i informacija o stanju postojećih spomenika NOB-u na ovom području, a što će poslužiti Arhivu Vojvodine u izdavanju knjige o stradanju svih antifašista – uglavnom Srba, ali i Jevreja, Roma i drugih protivnika ustaškog režima na području tog dela tadašnje NDH. Sastanku i potpisivanju Sporazuma prisustvovao je i direktor Srpskog kulturnog centra Vukovar Srđan Sekulić koji je upoznao prisutne sa radom ove institucije. Govorio je o trenutnom procesu digitalizacije arhivske građe važne za pripadnike srpske zajednice na istoku Hrvatske u kojem je i do sada postojala svestrana podrška Arhiva Vojvodine kao i o radu na ranije započetom prikupljanju podataka o stradanju Srba na području Vukovarsko-sremske županije u periodu 1941.-1945. koji podaci će biti poslani Arhivu Vojvodine kako bi postali deo njihove knjige o stradanjima nedužnih u doba NDH na području celog tadašnjeg Srema, a koja će se najvećim delom bazirati na pronađenim nemačkim dokumentima iz tog vremena.