Prilikom službene posete Gradu Vukovaru, potpredsednika Vlade i ministra prostornog uređenja, građevine i državne imovine Branka Bačića, danas je u svojoj kancelariji primio gradonačelnik Vukovara Ivan Penava sa saradnicima. Nakon radnog sastanka usledilo je potpisivanje i dodela ugovora Gradu Vukovaru iz resora spomenutog Ministarstva. Gradonačelnik Penava je nakon dodele i potpisivanja spomenutog ugovora istakao da je zaključen niz dogovora koji će znatno da doprinesu poboljšanju razvoja Grada Vukovara. Govoreći o održanom sastanku, Ministar Bačić je između ostalog, naglasio da je bilo reči o rešavanju projekata državne imovine čiji prostor služi za dodatno komunalno uređenje Grada, te da je tom prilikom utvrđeno 24 takve lokacije na području Vukovara. Ono što je ministar takođe istakao kao važno to je dogovor u skladu sa programom međuresorne saradnje i Grada oko izgradnje dve višestambene zgrade u ulici Ive Tijardovića. Posebno je naglasio problem značajnog broja praznih državnih stanova na području Vukovara i rekao da se trenutno radi na trijaži tih stanova kako bi se u dogovoru sa Gradom Vukovarom regulisalo pitanje stambenog zbrinjavanja, dodajući da je za tu namenu u prvom krugu trijaže određeno 150 stanova.
Svečanom dodelom ugovora za podizanje kvaliteta pružalaca usluga smeštaja s područja vukovarsko-sremske županije, danas je u Vukovaru u centralnoj zgradi županije nagrađeno 34 od isto toliko prijavljenih korisnika na Javni poziv namenjen ovoj vrsti podrške, u ukupnoj vrednosti od 85 hiljada evra. Direktorka Turističke zajednice Vukovarsko-sremske županije Majda Jakša istakla je da je konkurs raspisan u saradnji TZ i vukovarsko sremske županije pre mesec dana, a sa ciljem razvoja konkurentnosti smeštajnih kapaciteta kao i destinacija na području županije. Govoreći o stanju konkurentnosti, Jakša je istakla i ono što trenutno nedostaje a čemu TZ teži kako bi se poboljšalo stanje po tom pitanju. Istakla je da su između ostalog u ponudi bazeni, solarni paneli, rekonstrukcija i izgradnja nekih novih turističkih sadržaja.
Nakon što je sinjski gradonačelnik Miro Bulj zabranio održavanje izložbe fotografija “Susret na tromeđi” u Gradskoj galeriji Sikirica, reagovalo je i Srpsko narodno veće. Izložba savremene hrvatske fotografkinje Inije Herenčić trebala je danas da bude otvorena danas,međutim prema rečima gradonačelnika Bulja, sporno je što izložbu sufinansira SNV. Iz Srpskog narodnog veća ističu da to nije prvi put da se zabranjuju njihovi programi. Kako navode, Bulj napada same temelje pravnog poretka ove zemlje. Zabranjena je sloboda umetničkog izražavanja i onemogućen rad srpske manjine jednom nezakonitom i diskriminišućom odlukom. Generalni sekretar SNV -a Aleksandar Milošević je podsetio da se za izložbu znalo mesecima unapred i da fotografije običaja, nošnji, etnografskog blaga nemaju nikakvog zbunjujućeg, upitnog, a kamoli negativnog naboja. Zlobna je, manipulativna i preteća izjava gradonačelnika Bulja da predsednik SNV-a drži leđa Aleksandru Vučiću, a isto je takva i njegova izjava o predsedniku saveta SNV-a profesoru Joviću, poručio je Milošević.
Hrvatska obrtnička komora (HOK) uputila je Ministarstvu privrede zahtev za nastavak subvencija za troškove energije obrtnicima te upozorila da bi izostanak tih mera i poskupljenje energije narušilo njihovo poslovanje i opstanak. HOK navodi da je dosadašnjom primenom vladinih mera spašen veliki broj obrtnika od prestanka poslovanja te da će svako povećanje cena energenata uzrokovati novo lančano povećanje ulaznih i svih vrsta troškova. Upozorili su da je u takvim okolnostima narušena konkurentnost koja će dovesti do zatvaranja zbog neisplativosti poslovanja, pri čemu je jedina druga opcija prelevanje povećanih troškova na povećanje cena proizvoda i usluga, što bi ugrozilo potrošače. Predsednik HOK-a Dalibor Kratohvil je rekao da je mere za smanjenje troškova energije za obrtnike potrebno nastaviti, uz uvažavanje sadašnjih okolnosti, ali s ciljem daljnjeg osiguravanja podrške u njihovom poslovanju. Kratohvil i naglasio da je gotovo 120 hiljada obrtnika koji zapošljavaju 14 odsto ukupnog broja zaposlenih u Hrvatskoj.
Popularni muzičar, frontman jednog od najpoznatijih rock-sastava na Balkanu Riblja čorba, Bora Đorđević, poznatiji kao Bora Čorba preminuo je jutros u 72. godini života. Bora Đorđević umro je u ljubljanskoj bolnici zbog hronične opstruktivne bolesti pluća. Usprkos naporima lekara da ga spase, završio je na respiratoru i podlegao bolesti. Svoju muzičku karijeru započeo je 1970-ih godina, svirajući u raznim sastavima u Beogradu i Čačku, uključujući grupe “Zajedno”, “Suncokreti” i “Rani mraz” u kojem je sarađivao s Đorđem Balaševićem. Nakon kratkog perioda provedenog u tim bendovima, 1978. godine pridružuje se grupi SOS, čiji su članovi bili Rajko Kojić, Miroslav Miša Aleksić i Miroslav Vicko Milatović. Taj sastav kasnije postaje poznat pod imenom “Riblja čorba”, grupa koja ubrzo stiče popularnost širom Jugoslavije. Đorđević je također pisao tekstove za poznate izvođače poput Zdravka Čolića, Nede Ukraden i Željka Bebeka.