U poslednja 24 časa zabeleženo je 2769 novih slučaja zaraze koronavirusom, a umrlo je 15 osoba, saopštio je danas Nacionalni štab civilne zaštite.Na bolničkom lečenju je 1049 pacijenata, a od toga su na respiratoru 82 pacijenta. Šatb je dodao da je trenutan broj aktivnih slučajeva zaraze u Hrvatskoj 15 952.U poslednja 24 sata umrlo je još 15 osoba, čime je ukupan broj umrlih 546. Od 25. februara 2020., kada je zabeležen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabeleženo 49316 osoba zaraženih novim koronavirusom. Oporavilo se 32 818 osoba od toga 1 908 u poslednja 24 časa. U samoizolaciji je trenutno 27 940 osoba. Do danas su ukupno testirane 494 022 osobe, od toga 8 741 u poslednja 24 časa.
Direktorka Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu prim.mr. Maja Grba-Bujević i vukovarsko-sremski župan Božo Galić predali su juče dva nova vozila hitne medicinske službe direktoru Zavoda za hitnu medicinu Vukovarsko-sremske županije Mati Matiću. Savremena vozila ukupne su vrednosti 1.070.000 kuna, a finansirana su županijskim decentralizovanim sredstvima te su u potpunosti opremljena prema standardu za vozila i vanjski izgleda vozila za obavljanje delatnosti vanbolničke hitne medicine.Vozila koja smo danas predali na korištenje doprineće još boljem pružanju pomoći svima onima kojima je to najpotrebnije, rekao je župan Galić. Direktorka Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu Grba-Bujević dodala je kako je Vukovarsko-sremska županije jedan od najboljih primera kako sve ono što je bilo dogovoreno u reformi, sada ide uspešnoj realizaciji. Nakon što su predali nova vozila, župan i direktorka Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu obišli su radove na izgradnji zgrade Zavoda za hitnu medicinu u Vukovaru, u Županijskoj ulici. Direktor županijskog Zavoda za hitnu medicinu rekao je da radovi na izgradnji zgrade Zavoda idu po planu te kako se završetak istih očekuje krajem 2021. godine.
Svečanim programom uz nastup brojnih hrvatskih umetnika, te vatrometom u Vukovaru je sinoć bez prisutnosti građana otvoreno memorijalno područje “Vukovarski vodotoranj-simbol hrvatskog zajedništva” u sklopu kojeg centralno mesto zauzima obnovljeni Vodotoranj. Otvorenje jednog ovakvog objekta puno znači gradu Vukovaru i građanma, ali i celoj Hrvatskoj jer je cela Hrvatska, zajedno s dijasporom, bila je uključena u obnovu Vodotornja. Ono što nas očekuje i čemu se veselimo je to da će Vodotoranj dati kroz svoju dostupnost posetiocima, dodatnu prepoznatljivost Vukovaru i svega dobrog, od čega će građani profitirati i bolje živeti, od onih radnih mesta o kojima smo govorili pa sve do objekata privatnih, ugostiteljskih i smeštajnih, koji niču uz sami objekat. Vodotoranj će omogućiti gradu Vukovaru jednu novu dimenziju, rekao je, između ostalog gradonačelnik Ivan Penava. Radovi na obnovi Vodotornja počeli su u maju 2017. godine, a predviđeni završetak bio je do kraja 2018., uz procenu troškova od 20 miliona kuna, međutim, konačna obnova Vodotornja na kraju je iznosila 46 miliona kuna od kojih je kroz donacije prikupljeno 39 miliona kuna. Prema rečima gradonačelnika, zbog stanja operative i grešaka na projektu obnova se odužila sve do jeseni ove godine. Novootvoreni Vodotoranj danas će posetiti i potpredsednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, koji će ujedno povodom Svih svetih položiti vence na Memorijalnom groblju i u Bogdanovcima.
Turistička zajednica grada Vukovara, Grad Ilok i Turistička zajednica opštine Nijemci u saradnji s predstavnicima firme Feel IQM d.o.o., čiji je ovo autorski projekat, započele su s provođenjem projekta integralnog upravljanja kvalitetom u destinaciji Dunav i Srem. Ovaj projekt ima za cilj poboljšati celokupan kvalitet destinacije povezivanjem subjekata kako bi gostima pružili najbolju uslugu, promovisali kvalitet i podsticali na izvrsnost. IQM sistematski i kontinuirano provodi monitoring, prati razvoj kvaliteta, savetuje kako unaprediti destinacijski kvalitet i promoviše integrisanost, lokalnu autohtonu priču, domaće kvalitetne proizvode, kulturu destinacije i stavlja u fokus kvalitet i gosta koji destinaciju doživljava u celosti. U projekat se mogu uključiti subjekti koji svojim radom doprinose razvoju i kvalitetu turizma (ugostiteljski objekti, hoteli, privatni iznajmljivači, OPG-i, udruženja, turističke agencije, atrakcije i dr.) U prvom obilasku destinacije i prijavljenih subjekata od strane stručnog tima i u pratnji direktorke TZ grada Vukovara, Marine Sekulić, koji je trajao od 28.-30.oktobra 2020. godine razgovaralo se o mogućnostima i uslovima saradnje u projektu, te kako podstaknuti izvrsnost i umreženost konkretno u ovoj u destinaciji. Nakon obilaska i pregleda terena, ponude i kvaliteta usluge u destinaciji, projektom je predviđeno definisanje standarda koji se žele postići, izrađivanje preporuka za pojedine subjekte te dodatni individualni razgovori i saveti deonicima. Dugoročni cilj je kroz ovaj projekat uspostavljava merljiv s nivoa kvalitete usluga u destinaciji, pri čemu se kroz individualnu edukaciju samih deonika podiže sadašnji nivo kvaliteta u destinaciji, a čime destinacija Dunav i Srem treba postati prepoznatljiva na turističkom tržištu. Implementacijom ovog projekta želi se unaprediti ujednačenost kvaliteta usluge i ponude.
Vukovarsko Kulturno-umetničko društvo “Sloga”, u saradnji sa Ansamblom narodnih igara Srpskog kulturnog društva”Prosvjeta”, organizovalo je Reviju narodnih nošnji koja je sinoć održana u Ružičkinoj kući u Vukovaru. Na reviji je prikazana srpska tradicionalna odeća kao kulturno dobro koje predstavlja identitet srpskog naroda u različitim krajevima Balkana. Nošnju panonske zone predstavile su članice KUD “Sloga” demonstrirajući obred “Kraljice”, a posetioci su imali priliku da vide i nošnje zapadne Slavonije, Baranje i Srema s naglaskom na narodnu nošnju vukovarskog kraja. U programu je nastupila i ženska pevačka grupa Vukovarskog srpskog pevačkog društva Javor koja je izvela nekoliko tradicionalnih ženskih pesama, a članovi KUD “Sloga” i Ansambla narodnih igara Srpskog kulturnog društva “Prosvjeta” izveli su žensku pesmu “Što me dade mori majke”, “Mladinu tužbalicu”, deo iz koreografije Srpski svadbeni običaj sa Kosova iz okoline Gnjilana i “Šetnju”, narodnu igru koja je najrasprostranjeniji oblik započinjanja neke igre. Reviju narodnih nošnji je osmislio i scenski prilagodio Zoran Novoselac u saradnji sa Milicom Šarčević i Zoranom Abadžićem. Program je finansijski podržalo Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije, Uprava za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu.