Povodom današnje objave Javnog poziva za dodelu bespovratnih sredstava iz područja ribarstva i akvakulture grada Vukovara za ovu godinu, u gradskoj većnici je održana medijska konferencija na kojoj je gradonačelnik Vukovara Ivan Penava predstavio osnovne ciljeve spomenutog poziva, kojim je Grad za ovu namenu obezbedio 66 hiljada evra. Podsetio je da se program nastavlja od prošle godine, sa ciljem revitalizacije ove delatnosti koja je, kako je rekao, intenzivna i sada, ali ne u onoj meri od pre 50 i više godina. Privremena pročelnica upravnog odeljenja za privredu, Martina Prepunić je govoreći o tehničkim karakteristikama poziva istakla da isti sadrži ukupno 6 mera koje su podeljene na primarnu i sekundarnu proizvodnju. Poručila je da je reč je o nabavci opreme, marketinškim aktivnostima, edukaciji i stručnom usavršavanju. Što se tiče intenziteta podrške, ona je u rasponu od 50 do 80 odsto u zavisnosti od spomenutih mera prihvatljivih troškova korisnika podrške, za koje je predviđen iznos od minimalnih 200 do maksimalnih 10 000 evra, istakla je Prepunić.
U organizaciji Srpskog narodnog veća i opštine Kistanje u subotu je u selu Varivode održana komemoracija za devet srpskih civila koji su 28. septembra 1995. godine, dva meseca od okončanja hrvatske vojno-policijske akcije „Oluja”, mučki ubijeni u svom selu i na svojim ognjištima. Porodice žrtava, meštani, predstavnici srpskih i hrvatskih vlasti i delegati državnog vrha Republike Hrvatske, okupili su se u spomenutom mestu kako bi odali počast ubijenim srpskim civilima. Predsednik Srpskog narodnog veća Milorad Pupovac ponovo je podestio da za počinjen zločin još uvek niko od pripadnika HV-a u proteklih 29 godina nije osuđen, te naveo neka od mesta u Šibensko-kninskoj županiji u kojima su počinjeni zločini nad srpskim civilima, naglasivši Gošić, Mokro Polje, Kistanje, Uzdolje, Golubić, Strmica, Plavno. – Svim tim ljudima je zajedničko to što su ubijeni zato što su odlučili da ostanu u svojim kućama. Do suđenja nije došlo jer se konstatovalo da nema dokaza na osnovu kojih bi se moglo suditi, a znamo da, kada se trebalo suditi, sudilo se i bez dokaza. Kada se htelo suditi, sudilo se i sa lažnim dokazima i još lažnijim svedocima, poručio je Pupovac. On je pozvao na jednak tretman prema svim žrtvama rata, bez obzira o kojoj nacionalnosti je reč. Ovogodišnjoj komemoraciji u Varivodama prisustvovali su i delegati predsednika Republike Hrvatske Melita Mulić, predsednika Sabora i Vlade Darko Nekić, saborska zastupnica Anja Šimpraga, župan Šibensko-kninske županije Marko Jelić, zamenici gradonačelnika Knina i Skradina, te ostali predstavnici veća županija i veća srpskih nacionalnih manjina, načelnici opština i gradova.
Tokom redovne izborno – izveštajne skupštine opštinske organizacije SDSS-a održane u petak u Markušici, aktuelni predsednik opštinske organizacije SDSS-a Dragoslav Zorić podneo je izveštaj o radu za prethodni period te ukazao na najvažnije aktivnosti koje su obeležile rad ove stranačke organizacije. Naglasio je da SDSS od perioda mirne reintegracije do danas rukovodi ovom opštinom koja u svom sastavu ima 5 naselja te da su predstavnici svih naselja iz sastava ove opštine delegirani u skupštinu opštinske organizacije stranke. Podsetio je prisutne na provedene izborne aktivnosti u prethodnom vremenu, sa posebnim osvrtom na izbore za Veća srpske nacionalne manjine, Sabor Republike Hrvatske kao i za Evropski parlament. Ukazao je na činjenicu da je SDSS bio sponzor i pokrovitelj mnogobrojnih manifestacija i programa koje su provodila udruženja sa područja opštine Markušica. Nakon usvajanja spomenutog izveštaja o radu za naredni četverogodišnji period, članovi su za predsednika ponovo izabrali Dragoslava Zorića, potpredsednik je aktuelni načelnik opštine Tihomir Kolarević, sekretar je ostala Dušanka Maričić, te su izabrani i ostali članovi Izvršnog odbora kao i Nadzorni odbor stranke. Skupštini su prisustvovali i predsednik županijske organizacije SDSS-a Vukovarsko – sremske županije Dušan Jeckov i njen potpredsednik i dožupan Vukovarsko – sremske županije Srđan Jeremić, koji su govoreći o važnosti jačanja stranke za srpsku zajednicu, uputili reči podrške i čestitali izabranim rukovodiocima.
U okviru tradicionalne manifestacije Selu u pohode, koja je u organizaciji Zajedničkog veća opština Vukovar u petak održana u Negoslavcima, predstavljena je izložba Svatovski običaji Srba zapadnog Srema. Tim povodom, autor izložbe predsednik Odbora za kulturu i sport u ZVO-u Veljko Maksić održao je i predavanje na spomenutu temu. Izložba je usmerena na istraživanje i prezentovanje svatovskih običaja Srba u zapadnom Sremu, a postavka izložbe temeljena je na usmenim kazivanjima ispitanika, te na prikupljenim fotografijama do kojih je autor izložbe terenskim radom uspeo da dođe. Ona predstavlja skup informacija iz nekoliko mesta zapadnog Srema: Bobote, Borova, Bršadina, Vere, Mohova, Negoslavaca, Orolika, Ostrova, Pačetina i Trpinje, rekao je Maksić i podsetio da je prva izložba održana u decembru prošle godine u Srpskom domu u Vukovaru. Maksić je naglasio kako je prilikom prikupljanja informacija i fotografija uloženo dosta truda. Predstaviće se sve ono što čini jedan tradicionalni svatovski ciklus, sve su to radnje koje imaju dublju simboliku – rekao je autor izložbe. Predsednik Zajedničkog veća opština Vukovar Dejan Drakulić je podsetio na važnost ovakvih manifestacija, čiji je osnovni cilj da promoviše, neguje i čuva kulturnu baštinu srpskog naroda. Projekat je finansijski podržao Savet za nacionalne manjine i Kancelarija za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade Republike Hrvatske.
U organizaciji Radio Borova u Kulturnom centru u Borovu u petak je održan 3. dečji mikrofon na kojem je među 10 takmičara prvo mesto osvojila devetogodišnja Teodora Vračarić iz Borova naselja, drugo mesto pripalo je osmogodišnjoj Ksenija Rupar iz Vukovara sa dok je treća bila devetogodišnja Nini Marković iz Vukovara. Predsednik žirija, novinar i muzičar Slavko Bubalo izrazio je zadovoljstvo što su pobedile devojčice koje su odabrale dečje pesme, poručivši deci i onima koji ih pripremaju za takmičenja da biraju one pesme, koje odgovaraju njihovom uzrastu i vokalnim mogućnostima. Članice žirija bile su i Marina Grozdanić, prošlogodišnja pobednica ovog takmičenja i Ružica Radulović iz Radio Borova. U revijalnom delu programa pored prošlogodišnje pobednice Marine Grozdanić, nastupila je i Ana Ajduković, pobednica 1. dečjeg mikrofona, Dečji hor “Sanjalice” Srpskog kulturnog društva “Prosvjeta” pododbora Borovo, Dečji hor “Javorčići” Vukovarskog srpskog pevačkog društva “Javor”, kao i Slavko Bubalo koji je na gitari otpevao dve pesme pesnika Đorđa Nešića, čiji je kompozitor. Direktorka Radio Borova Dragana Bošnjak zahvalivši se svima koji su podržali manifestaciju, istakla je da će sakupljeni prilozi biti donirani za lečenje 10-godišnje Cvete Petković iz Borova.
Proteklog vikenda na održanom petomeču u Zagrebu, član AK Maraton,Nikola Busić, nastupio je za reprezentaciju Hrvatske te je ostvario zapažene retultate osvojivši 6 mesto u disciplini 1000m . Na takmičenju su pored Hrvatske reprezentacije nastupile i Mađarska, Slovenija, Češka i Slovačka. Ovo je ujedno do sada najveći uspeh mladog vukovarskog atletičara.