Polaganjem venaca i palenjem sveća, počast žrtvama stradalim u Vukovaru 1991. odala je delegacija Zeleno-levog bloka u Hrvatskom saboru, predvođena Bojanom Glavaševićem. Za sve civilne žrtve rata saborski zastupnici Glavašević i Urša Raukar-Gamulin položili su venac i upalili sveću kod spomen obeležja na Memorijalnom groblju u Vukovaru i mestu masovne grobnice na Ovčari, a venac su bacili i u Dunav. Glavašević je rekao da mu je Vukovar uvek teška priča, a kada dođe u Grad, dođe s ponosom jer je žrtvom njegovog oca Siniše Vukovar postao uklesan u njegovu porodicu, a njegova porodica u Vukovar. Ovo je moj grad i ja ću uvek hodati uzdignute glave i ponosno, istakao je Glavašević, dodajući da sve žrtve u Vukovaru, bilo koje nacionalnosti, zaslužuju pijetet. Poštujemo svaku osobu koja je na pravdi Boga izgubila život ili nestala, osobu koja nije nosila uniformu. Mislim da je vrlo hrišćanski, a u konačnici i ljudski dopustiti svim ljudima da se sete svojih najmilijih, poručio je Glavašević.
Predstavnici Gradske organizacije SDSS-a Vukovar u četvrtak iskazali su pijetet svim civilnim žrtvama rata u Vukovaru. Sa članovima porodica, čiji su članovi ubijeni ili nestali kao civilne žrtve rata, položili su vence kod Spomen obeležja na vukovarskom groblju Aleja.
Vukovarski gradonačelnik Ivan Penava izrazio je zadovoljstvo načinom na koji je ove godine proteklo obeležavanje Dana sećanja na žrtvu Vukovara te je zahvalio svim gradskim službama, ustanovama, bolnici i udruženjima branilaca koji su pomogli da bi sve proteklo na nivou zadatka. „Izuzetno kvalitetna organizacija i dobri domaćini i zato imamo toliki broj ljudi koji dolaze u Kolonu sećanja”, rekao je Penava.
Država je potpuno zakazala u privatizaciji firmi, koje nisu od strateškog interesa pa je tako u prošloj godini planirala da proda udele u ukupnoj vrednosti od 863 miliona kuna, a od privatizacije su ostvareni prihodi od samo 73,5 miliona kuna. Jutarnji list navodi da je, prema izveštaju Ministarstva građevine, prostornog uređenja i državne imovine o provođenju godišnjeg plana upravljanja državnom imovinom za 2021., ispunjeno manje od devet odsto plana koji je Vlada sama zacrtala. Reč je o godini, koja je bila obeležena i pandemijom korone pa se i nisu mogli očekivati neki spektakularni rezultati privatizacije, ali to nije jedini razlog velikog podbačaja. Naime, država je u prošloj godini planirala da privatizuje preostali udeo u najvećoj hrvatskoj osiguravajućoj kući, Croatia osiguranju i da od toga zaradi više od 100 miliona evra, ali to se nije dogodilo jer nije promenjen zakon, koji bi to omogućio.
Grad Ilok objavio je javni poziv za ostvarivanje prava starijih lica na jednokratnu novčanu pomoć povodom Božića, a božićnicu mogu da ostvare ukoliko imaju prebivalište na području tog grada. Pravo mogu da ostvare i penzioneri, kao i osobe starije od 65 godina, čija ukupna primanja ne prelaze 2000 kuna mesečno. Iznos božićnice će biti utvrđen naknadno, zavisno od broju osoba, koje ispunjavanju uslove i u okviru raspoloživih sredstava u iločkom gradskom budžetu. Za pravo na nadoknadu, penzioneri trebaju da ispune formular zahteva i zajedno s potrebnom dokumentacijom ga dostave do 30. novembra na adresu Grada Iloka. Zahtev može da podnese i druga osoba u ime penzionera, a formular mogu da preuzmu u gradskoj upravi ili na njihovoj internet stranici.
I dalje je velika potražnja za nekretninama u Hrvatskoj, a cene, posebno manjih stanova rastu iz dana u dan. Kupaca ima, a sve više stanova se kupuje gotovinom, potvrdili su za hrvatske medije iz agencija za nekretnine. Ekonomisti razlog za to vide u osiguranju vrednosti novca u uslovima inflacije što pogađa i one kojima stan treba za stanovanje. Cene nekretnina poslednjih godina rastu, a zavisno od lokacije, dostižu i više hiljada evra po kvadratnom metru. I dok je nekima preskupo, za neke je to ulaganje. Poučeni iskustvom iz 2008. i 2009. kad su mnogi novci, fondovi, deonice, vrednosni papiri propali, vlasnici kapitala povlače novac iz fondova i ulažu u nekretnine, što pogađa stambeno ili tržište nekretnina, ljude kojima taj stan treba za život, smatra ekonomski analitičar Ljubo Jurčić. Onih kojima stan treba za stanovanje i ne mogu da se nose s inflacijom i promenjivim kamatnim stopama je najviše, dok oni koji kupuju zbog investiranja, nekretnine najčešće menjaju za novac.
Malofudbalska ekipa FK Sloga Borovo pobedila je na, sad već tradicionalnom IV Regionalnom malofudbalskom turniru humanitarnog i multietničkog karaktera održanom u subotu u dvorani OŠ Ivan Goran Kovačić u Vrbovskom. Ekipa iz Borova je u finalu rezultatom 2-0 pobedila domaću ekipu FK Vrbovsko, treće mesto je pripalo igračima iz Zagreba, ekipi Caffe bar Terasa, koji su u utakmici za „bronzu“ pobedili ekipu vojvođanskih Hrvata rezultatom 1-0. Najboljim igračem turnira proglašen je Branimir Sijerić, igrač FK Petova Gora, titula najboljeg strelca pripala je Davoru Bratiću iz borovske Sloge, dok je najbolji golman bio Radomir Palić iz iste ekipe. Turnir je organizovalo Sportsko rekreativno društvo Srba u Hrvatskoj u saradnji s FK Gomirje. Predsednik SNV-a Milorad Pupovac uručio je trofej najboljem strelcu turnira te se tom prilikom zahvalio svim učesnicima ove sportske manifestacije. Turnir je bio pre svega humanitarnog karaktera te će se novac prikupljen od kotizacija 11 ekipa donirati mladim odbojkašicama, sestrama Dejani i Dijani Vučenović iz Gline.