Povodom nesrećnog slučaja mlade studentkinje iz Osijeka, Mihaele Berak, ženska organizacija pružila je podršku inicijativi pod nazivom”Kafa za ženska prava” i danas se okupila na trgu u Vukovaru, jednom od 16 gradova u Hrvatskoj, kako bi akcijom Sigurnost i poverenje za žene iskazale solidarnost sa svim ženama koje trpe nasilje ali i ukazale na niz propusta u postupanju policije u pomenutom slučaju a samim tim i na probleme sa postojećim zakonskim rešenjima kao i trenutnim predlogom Vlade RH vezanim za sankcionisanje femicida. O konkretnim ciljevima kao i zahtevima ženskih udruženja govorila je predsednica Udruženja žena Vukokvar Mirjana Mizdrak Mišanović koja je naglasila nekoliko zahteva od kojih je između ostalih i donošenje zakona koji će regulisati sve oblike nasilka nad ženama, uključujući femicid i staviti sankcionisanje nasilja nad ženama isključivo u krivičnu sferu
Počast civilnim žrtvama rata u Vukovaru su bacanjem venca u Dunav kod Veslačkog kluba Vukovar juče odali članovi stranke Možemo Osijek i koordinatorka stranke Sandra Benčić. Život svake nevine žrtve vredi jednako i kod ubistva nevinih ne smemo da pravimo razliku ni po kojoj osnovi. Samo priznavanjem i žaljenjem zbog patnje svih koji su je iskusili, i kažnjavanjem odgovornih, moći ćemo da izgradimo trajni mir i okrenemo se budućnosti, poručili su iz Možemo u objavi na društvenim mrežama.
Ovogodišnja Kolona sećanja u Vukovaru okupila je navodno 150 hiljada ljudi iz cele Hrvatske, ali i inostranstva, a prema pisanju medija, gotovo cela komemoracija je prošla u najboljem redu . Međutim, mogli su se čuti i sporadični povici „Za dom spremni“, nacističko dizanje ruku kao pozdrav, niz zastava s prvim belim poljem na grbu Hrvatske i slično. Na osnovu svega toga iz policije su poručili da za njih ovogodišnja Kolona sećanja nije još gotova jer provode izviđanja vezana za uzvikivanje „Za dom spremni“, odnosno utvrđivanje ko je uzvikivao taj ustaški pozdrav. MUP je kontrolisao ceo događaj i proveo aktivnosti kako bi se utvrdile sve okolnosti vezane uz tu situaciju, rekao je portparol PU vukovarsko – sremske, Dragoslav Živković
Povodom donošenja programa od strane Hrvatskog sabora iz 2021. radi usklađivanja stanja u katastru i gruntovnici čime se krenulo u osnivanje zemljišnjih knjiga u kojem državna geodetska uprava provodi merenja, Udruženje izbeglica iz Republike Hrvatske 16. novembra je zajedno sa krovnim izbegličkim organizacijama održalo tribinu na kojoj su o ovoj temi govorili sekretar Udruženja Srba iz Hrvatske Milojko Budimir, pravnik iz Humanitarnog centra za integraciju i toleranciju Ratko Bubalo, voditeljka pravnog odeljenja Srpskog nacionalnog veća Jelena Borić i prvanik Komesarijata za izbjeglice Petar Anđić. Milojko Budimir je rekao da su počeli još proletos da organizuju ovu tribinu sa Koalicijom udruženja izbeglica iz Hrvatske, Udruženjem Zavičaj, Udruženjem Krajišnika iz Pančeva, udruženjima iz Subotice, Novog Sada kako bi svi zajedno delovali po pitanju ove teme koja je važna za sve, kako ne bi srpska imovina koja nije uknjižena na vlasnika bila prisvojena i upisana u državnu svojinu.Budimir naglašava da država nije učinila onoliko koliko se očekivalo, i da je Bečki sporazum o sukcesiji bio međunarodni sporazum koji je usvojen još 2001. a Hrvatska ga je ratifikovala još 2004. godine i po tom sporazumu je trebalo sve da se vrati na stanje kakvo je bilo pre početka rata. O ovim temama se više ne govori, ne samo Hrvatska nego i mi koji smo izbegli smo zašutili.Voditelj pravnog odeljenja Srpskog nacionalnog veća Jelena Borić navela je da rad njenog odeljenja se temelji na zakonu o besplatnoj pravnoj pomoći. Pravna mreža se prostire od istoka do juga Hrvatske, deluju u Zagrebu, Karlovcu, Belom Manastiru, Vukovaru, Pakracu i ostalim gradovima. Ono u čemu mi možemo pomoći su ispravni postupci, zahtevi za pokretanje ostavinskih rasprava. Tu vam možemo pomoći u onolikoj meri u kolikoj vi uspete da prikupite dokumentacije koja potrepljuje ono što vi tražite, rekla je Borićeva.
Članovi Plivačkog kluba iz Vukovara nastupili su na 51. Međunarodnom plivačkom mitingu Mladost-Zagreb, među 510 takmičara iz 54 plivačka kluba,kako iz Hrvatske, tako i iz Slovenije,Italije, Srbije, Bosne i Hercegovine. U juniorskoj konkurencijim Klub su predstavljali Luka Čarapović, Boris Ostović Bono Iličić, a u mlađoj juniorskoj plivao je Roko Šabić. Sa ovog plivačkog mitinga, u Vukovar su se vratili sa 6 medalja, koje je osvojio Luka Čarapović i to tri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu, dok je Šabić izborio 3 C finala.
Utakmice 15. kola Prve županijske fudbalske lige Vukovarsko-sremske županije odigrane su juče u okviru poslednjeg kola u jesenskog dela takmičenja. Negoslavci su na domaćem terenu savladali Borac iz Drenovaca 2:0, Nosterija je pobedila Vrbanju 5:0, Kroacija i Mitnica su odigrali nerešeno 1:1, u Županji je borovska Sloga pobedila 5:2,a Slavonac iz Gradišta je pobedio Sinđelić 4:2. Mladost iz Vođinaca je prva na tebali sa 43 boda,Mitnica druga sa 30 a slede Slavonac iz Gradišta sa 29,Nosterija sa 27 i Sloga iz Borova sa 26 bodova.