Vukovar se svrstao među top 10 hrvatskih gradova koji su osigurali najviše novca iz EU fondova u 2022. godini, ali i u periodu od 2014. do kraja 2022. godine. Istakli su to na konferenciji za medije zamenik gradonačelnika Filip Sušac, direktor Razvojne agencije Vukovar Darijan Zeko te pročelnica Upravnog odeljenja za privredu, Kristina Bilić. Prema analizi podataka Ministarstva finansija o konsolidovanim budžetima gradova u 2022. godini te analizi koju je proveo portal gradonacelnik.hr, Vukovar je zauzeo 6. mesto po povučenim EU sredstvima. U prošloj godini povukao je 45,2 milioa kuna bespovratnih sredstava evropskih fondova. Sušac je podsetio na brojne projekti, od kapitalnih do onih društvenih i socijalnih. Spomenuo je izgradnju gradske pijace koja je 2018. godine proglašena najboljom evropskom poslovnom zgradom. Proveden je projekt BIC – Poslovno inovacioni centar, kojim je u potpunosti uređen prostor namenjen razvoju vukovarskih preduzetnika i privrede. Izgrađen je novi, moderan fudbalsko- atletski stadion u centru grada, rekonstruisana zgrada tzv. Radničkog doma u Borovu naselju, u koju će uskoro da preseli vukovarsko veleučilište Lavoslav Ružička. Zamenik gradonačelnika je podsetio na kapitalne projekte u gradu, istakavši kao glavni Perk pumu-Adica, geotermalna istraživanja, poslavčjanje solarnih panela, kao i saobraćajnice i parkirg na lokalitetu Arheološkog parka Vučedol. Vukovar je osigurao i 18 miliona evra bespovratnih sredstava EU fondova putem ITU mehanizma, a u idućem periodu nastavlja se provođenje raznih važnih i strateških projekata, poput obnove i opremanja Grand hotela, modernizacije gradskog prevoza, izgradnje tenis dvorane i dodatnih sportskih sadržaja. Direktor vukovarske razvojne agencije, Darijan Zeko izrazio je zadovoljstvo ostvarenim rezultatima, naglasivši da su vetar u leđa, ali u isto vreme i odgovornost i obaveza u budućem radu.
Zajedničko veće opština dodelilo je 160 jednokratnih novčanih pomoći studentima u pojedinačnom iznosu od 463 evra za akademsku godinu 2023/2024. Ugovori su potpisani juče u prostorijama Zajedničkog veća opština u Vukovaru. Pravo na novčanu nadoknadu mogli su da ostvare studenti, koji su hrvatski državljani i pripadnici srpske nacionalne manjine sa prebivalištem na području Vukovarsko-sremske i Osječko-baranjske županije. Na konkurs su mogli da učestvuju redovni studenti svih godina fakultetskih studija, osim studenata prve godine, kao i redovni studenti treće godine preddiplomskog stručnog studija, pod uslovom da isti traje tri godine.
Od ponoći su na snazi nove, snižene cene goriva. Litra osnovnog benzinskog goriva od ponoći i u naredne dve nedelje stajaće 1,38 evra, dok će litra dizela koštati 1,39 evra, što je pojeftinjenje od pet centi za obe vrste goriva. Za isti iznos pojefrinio je i plavi dizel i nova cena mu je 0,85 evra.
U Beogradu je sinoć održan protest građana na poziv liste “Srbija protiv nasilja”. Učesnici traže poništavanje beogradskih izbora zbog, kako kažu, brojnih nepravilnosti. Lideri koalicije Marinika Tepić i Miroslav Aleksić stupili su u štrajk glađu. Protest građana, na poziv liste “Srbija protiv nasilja”, počeo je oko 18 časova ispred Skupštine Grada Beograda. Zatražili ponavljanje izbora u Beogradu. Lideri koalicije “Srbija protiv nasilja” predali su Republičkoj izbornoj komisiji dokaze o navodnim nepravilnostima na beogradskim izborima, a nosilac izborne liste te koalicije Marinika Tepić rekla je da je, odmah posle predavanja prigovora RIK-u, zajedno sa kolegom Miroslavom Aleksićem počela štrajk glađu do poništenja izbora.