Nakon preuzimanja Fortenovinog agrobiznisa, Podravka je postavila nova rukovodstva u svim preuzetim kompanijama u Slavoniji i Baranji. Kako piše Danica.hr., agrarni sektor sada deluje pod okriljem novoosnovane firme Podravka Agri, sa sedištem u Osijeku. Na čelu firme nalazi se Davor Doko, glavni finansijski stručnjak Podravke, dok su članovi uprave Željko Erceg iz Koprivnice i Dalibor Smoljanović, direktor korporativnog računovodstva Podravke. U Nadzorne odbore preuzetih firmi- Belje, PIK Vinkovci i Vupik Vukovar, imenovani su Davor Doko i glavna Podravkina pravnica, Ivana Širić, uz predstavnike radničkih veća tih firmi. Nova uprava preuzetih kompanija, kako je navedeno, sastavljena je od iskusnih stručnjaka iz agrarnog i finansijskog sektora. Na čelu Belja nalazi se Damir Leko iz Osijeka, kao predsednik uprave, dok je Dalibor Smoljanović imenovan za člana uprave. U PIK-u Vinkovci predsednik uprave je Goran Miličević iz Vukovara, a član uprave takođe Smoljanović. Vupik Vukovar takođe vodi Miličević, kao predsednik uprave, dok su članovi Dalibor Smoljanović i Damir Leko. U upravama sve tri preuzete kompanije te novoosnovanom Agriju, Smoljanović je imenovan privremeno, do marta ove godine, a ostali su dobili četverogodišnji mandat, do 2029. godine.
Izložba Zajedničkog veća opština “Bilo je seoba i biće ih večno… Optacija Srba iz Mađarske na prostor vukovarskog sreza 20-ih i 30-ih godina 20. veka” svečano je otvorena u Arhivu Vojvodine u Novom Sadu. Izložbu su otvorili predsednik ZVO-a Dejan Drakulić i zamenik gradonačelnika Vukovara, Srđan Kolar, dok je izložbu predstavio autor, predsednik Odbora za kulturu i sport u ZVO-u Veljko Maksić. Izložba se bavi migracijom i naseljavanjem Srba iz Mađarske na prostor vukovarskog sreza u spomenutom periodu te prikazuje istorijski kontekst, proces optacije i probleme s kojima su se suočavale porodice prilikom integracije u novo društvo. Posetioci su imali priliku da se upoznaju sa dokumentima, fotografijama i drugim arhivskim materijalima, koji svedoče o životu optanata i izazovima sa kojima su se suočavali u tom periodu. Jedan od inicijatora izložbe, Srđan Kolar istakao je zadovoljstvo što je izložba, posle Vukovara, prikazana i u Novom Sadu. Potomaka optanata na našem području ima u nekoliko mesta, rekao je Kolar ukazavši na njihovu susretljivost tokom prikupljanja dokumentacije.Zajedničko veće opština je, rekao je Kolar, repliku izložbe o optaciji Srba iz Mađarske, poklonilo Arhivu Vojvodine, čije su namere da istu, kao deo stalnog postava prikaže u onim mestima na području Vojvodine, koja imaju veze s optacijom stanovništva. S obzirom na dosadašnju dobru saradnju s Državnim arhivom Srbije, želja ZVO je da u dogledno vreme izložba o spomenutoj seobi Srba bude prikazana i u Beogradu.
Monodramu “Muž je kao čokolada”, sinoć je u borovskom Domu kulture izvela beogradska glumica, Vesne Stanković. Glumica kroz duhovito ispovedanje otkriva kada je i kako krenula u potragu za mužem, a na zabavan način priča o muškarcima koje je upoznala na svom životnom putu, kako bi konačno došla do onog pravog. Predstava je izvedena u organizaciji Projekt centra Borovo, a finansirana sredstvima Zajedničkog veća opština iz Vukovara.
S obzirom da je u toku priprema postupka za dodeljivanje koncesije za obavljanje autobuskog linijskog prevoza putnika na području grada Vukovara, iz gradske uprave su pozvali građane da dostave svoje predloge izmene voznog reda gradskih autobusa. Građani predloge mogu da dostave putem formulara, koji se nalazi na internet stranicama Grada. Svi predlozi biće razmotreni, a vozni red će se menjati u skladu s procenom potreba i vodeći se najpovoljnijim uslovima za sve korisnike prevoza. Rok za podnošenje predloga je do 25. februara ove godine.
Kroz provođenje dvogodišnjeg programa Volonterskog centra Vukovar, a u organizaciji Proni centra za socijalno podučavanje, u Srednjoj strukovnoj školi Marko Babić u Vukovaru provedena je volonterska akcija “Kreativnost u inkluziji”. Cilj iste je uređenje prostora Školskog volonterskog kluba. Istovremeno, održana je i kreativna radionica slikanja s ciljem pripreme slika za uređenje školskog prostora. U akciji su učestvovali učenici, koji nastavu pohađaju po redovnom i posebnom programu te radnici škole i međunarodni studenti, koji borave u Vukovaru u okviru Erasmus+ programa. Inicijativa je omogućila volonterima, koji aktivno borave u klubu, inspirativniji prostor za rad i druženje, a imala je i širi cilj, a to je da podstakne kreiranje novih volonterskih aktivnosti kako unutar škole, tako i u široj zajednici, rekla je Karolina Šoš Živanović, voditeljka Info centra za mlade u PRONI Centru. Volontiranje je posebno korisno za učenike, koji su se s njim sreli još u osnovnoj školi jer im omogućava lakše prilagođavanje i nastavak humanitarnog rada u srednjoškolskom okruženju. Mnogi od njih se ponovo prijavljuju za različite volonterske projekte, razvijajući tako osećaj odgovornosti i solidarnosti, rekla je Šoš Živanović. Volontiranje nije samo čin pomaganja drugima, već i prilika za lični razvoj, jer kroz takve aktivnosti mladi izgrađuju samopouzdanje, stiču nova znanja, razvijaju komunikacijske veštine i empatiju te uče kako da postanu aktivni članovi zajednice. Osim toga, volontiranje često otvara vrata novim mogućnostima – od učenja stranih jezika do sticanja iskustva, koje može biti korisno u budućoj karijeri te stvaranju novih prijateljstava, smatra Šoš Živanović.
Iz Grada Vukovara obavestili su srednjoškolske i studente, da je juče isplaćena stipendija za mesec januar. Stipendije u iznosu od 60 do 160 evra mesečno primaju oni, koji su na osnovu gradskog konkursa iz oktobra prošle godine, ostvarili pravo na dodelu iste i potpisali Ugovor o stipendiranju za školsku odnosno akademsku 2024./2025. godinu.