Povodom obeležavanja 32 godine od ubistva 19 civila, 11 muškaraca i 9 žena, u Paulin Dvoru kod Šodolovaca, Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se ne sme zaboraviti takav zločin. Stradanje 18 Srba i 1 Mađara desilo se u noći 11. na 12. decembar 1991. godine od strane pripadnika 130. brigade Hrvatske.Tela ubijenih su nakon zločina zakopana pored Čepina a leševi stajali do 1997. godine kada su ih pripadnici Hrvatske vojske prevezli nedaleko od Gospića, kako bi zataškali zločin. Grobnicu su 2002. godine pronašli i ekshumirali istražioci Haškog tribunala. Godinu dana kasnije tela ubijenih identifikovali su članovi porodica u Zagrebu. Zločin su počinili hrvatski vojnici iz susednog sela Vladislavci, a za njega je 2013. godine suđeno tek dvojici pripadnika Hrvatske vojske, iako postoje činjenice da je u njemu učestvovalo 10-tak izvršilaca i saučesnika. U procesu koji je trajao više od deset godina Nikola Ivanković zvani Danguba osuđen je na svega 15 godina zatvora, a drugooptuženi Enes Viteškić na 11 godina, saopštio je Linta i rekao da Srbija treba da osnuje Memorijalni centar srpskih žrtava na prostoru bivše Jugoslavije, čiji bi cilj bio pravna i politička borba za istinu o karakteru ratova devedesetih godina prošlog veka i za istinu o stradanju srpskog naroda.
Novi uslovi za sticanje prava na nadoknadu za starije, odnosno za nacionalnu penziju stupaju na snagu početkom naredne godine.Reč je uvođenju blažih kriterijuma zbog kojih se očekuje znatno povećanje broja korisnika, namenjena starijim od 65 godina koji nisu ostvarili penziju i ne ostvaruju prihod na drugi način. Analizama Ministarstva rada i socijalne politike je utvrđeno da nadoknadu prima znatno manje osoba nego što je to planirano, u 2022. godini nadoknadu za starije primalo je 7.411 ljudi, što je tek nešto više od trećine u odnosu na procenjeni broj od 21.550 korisnika. Ministarstvo je ocenilo da je na toliku razliku uticalo povećanje iznosa zagarantovane minimalne nadoknade (socijalna pomoć) kao i relativno niski cenzus za sticanje prava te uslov od 20 godina neprekidnog boravišta na području Hrvatske. Izmenama zakona uvode se blaži uslovi za sticanje prava i povećava nadoknada, odnosno prihodovni cenzus povećava se sa 120 na 300 evra po članu domaćinstva, dok se uslov od 20 godina neprekidnog boravišta na području Hrvatske smanjuje na deset godina. Takođe, povećava se iznos nadoknade sa sadašnjih 120 na 150 eura.
Dvodnevno usavršavanje medijskih radnika zaposlenih u srpskim medijima na području delovanja Zajedničkog veća opština Vukovar u organizaciji Odbora za medije, informisanje i veru ZVO-a u saradnji Udruženja novinara Srbije, održano je proteklog vikenda. Obuku je vodio Aleksandar Miladinović, novinar i urednik BBC-a u Srbiji, a tokom predavanja obuhvatio je teme poput strukture izveštaja, kako postići multimedijalnost, moderno medijsko izveštavanje i javni nastup i govorna kultura. Edukacija je održana sa ciljem pružanja podrške i osnaživanja rada svih srpskih medija na području Hrvatske. Prema rečima Dragane Bjelice, šefa Obrazovnog centra Udruženja novinara Srbije, koje deluje od 1881. godine, a dugi niz godina obrazuju veliki broj studenata i novinara koji rade u mnogim srpskim redakcijama, a sarađuju i sa novinarima iz susednih zemalja. Edukaciji su prisustvovli medijski radnici Radija Banska Kosa iz Belog Manastira, Radio Dunava, TV Produkcije Zajedničkog veća opština kao i Radio Borova.
Ugovor o kupoprodaji zemljišta u osječkoj preduzetničkoj zoni Nemetin potpisali su čelnici osječke Gradske uprave i nemačke firme IMS Gear, koja u svom budućem proizvodnom pogonu planira da otvori između 250 i 300 radnih mesta. Gradonačelnik Ivan Radić izjavio je da je firma kupila 33 hiljade kvadratnih metara zemljišta, za 1,1 milion evra, što je prema njegovim rečima više od procenjene vrednosti. Primarna delatnost pomenute firme je proizvodnja komponenti iz sistema zupčanika za automobilsku industriju i druge industrijske grane, a proizvodne pogone ima u Nemačkoj, SAD-u, Meksiku i Kini te u svetu zapošljava oko tri hiljade radnika. Planirana vrednost investicije u Osijeku je oko šest miliona evra, proizvodiće sastavne delove za snabdevanje kupaca iz automobilske industrije sa sedištem u jugoistočnoj Evropi, rekao je gradonačelnik Radić.
U okviru 24. adventskih svečanosti proteklog petka u Galeriji Oranžerija otvorena je izložba Gordane Bakić pod nazivom Slike i panorame. Izlagalaje na više od 30 samostalnih i 70 skupnih izložbi u Hrvatskoj i inostranastvu. Živi i radi u Zagrebu. Izložba se nadovezuje na dva projekta predstavljena tokom ove godine, kako postavkom radova tako i tematski. Na početku izložbe direktorka Gradskog muzeja Vukovar Ana Filipović je predstavila autorku i pozdravila goste. Autorka Bakić zahvalila se svima na dolasku te direktorki i kustosu Muzeja, Rosanki Savić Mitrović na pozivu. Ispred Grada Vukovara izložbu je otvorila Ružica Marić, savetnica gradonačelnika Vukovara za kulturu.